XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

30 SIERPNIA 2015 r.

Zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz. 16.00.

W najbliższy czwartek - 3 września - przypada 35. rocznica podpisania Porozumienia Jastrzębskiego i powstania NSZZ Solidarność. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.00 w górnym kościele. Na tę uroczystość przybędą do nas Arcybiskup Wiktor Skworc, Biskup Marek Szkudło i Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Wieczorem, o godz. 19.00, Chór Miejski zaprasza na Koncert dla uczczenia tej rocznicy.

We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny. W związku z tym zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców do wspólnej modlitwy.

W czwartek, na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przedszkolne i uczniów szkoły podstawowej, szczególnie klas I i II. Uczniowie klas I niech przyniosą do kościoła swe tornistry i przybory, które pobłogosławimy.

Uczniówgimnazjum i młodzież szkół średnich zapraszamy na Eucharystię w piątek o godz. 18.00. Prosimy o przybycie młodzieży, która pragnie przyjąć bierzmowanie wiosną 2016 r.

Po wakacjach wraca stały porządek Mszy św.: w tygodniu, od jutra, Msza św. o 6.30, zaś w niedziele Msze św. o 9.30 i 11.00 w dolnym kościele.

Wracamy również do udzielania błogosławieństw rodzinnych. W przyszłą niedzielę – po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele – błogosławieństwo dla małżonków obchodzących w tym roku od 31 do 35 lat małżeństwa.

Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę od godz. 8.00. Prosimy ich zgłosić w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

Za tydzień, w niedzielę 6 września, chcemy podziękować Bogu za zebrane w tym roku owoce ziemi i pracy rąk ludzkich. Uczynimy to na Mszy św. o godz. 8.00. Prosimy działkowców i naszych rolników o przystrojenie ołtarza tegorocznymi zbiorami i kwiatami.

Dziękujemy tym, którzy przygotowali naszą świątynię na dzisiejsze spotkanie. Dyżur porządkowy podejmują teraz mieszkańcy ul. Śląskiej 8 i 10. Sprzątanie przypada w poniedziałek i piątek o godz. 16.00.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. o uświęcenie duchowieństwa, nowe powołania oraz w intencji ministrantów i ich rodziców. W piątek o godz. 8.00 w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, bezrobotnych, seniorów i rencistów. Po Mszy św. spotkanie seniorów w salce. Również tego dnia o godz. 18.00 pomodlimy się w intencji rodzin parafii. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece Róże Różańcowe. Zapraszamy na Msze Święte i okolicznościowe nabożeństwa.

W związku z rozpoczęciem nowego roku duszpasterskiego przypominamy, że w tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:

- w poniedziałek godz. 16.00 Legion Maryi

- w środę godz. 18.00 Odnowa w Duchu Świętym

- w czwartek godz. 15.00 III Zakon św. Franciszka; godz. 19.00 Krąg Biblijny

- w piątek godz. 16.30 Róże Różańcowe; godz. 18.00 Oaza i Grupa św. Ojca Pio.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej! Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci powakacyjne numery „Małego Gościa Niedzielnego”.

Nadal prowadzone są prace renowacyjne w dolnym kościele. Chętnych prosimy o pomoc codziennie od godz. 9.00.