II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1 marca 2015 r.

Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na GORZKIE ŻALE.

Zapraszamy parafian do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej z kazaniem pasyjnym w każdy piątek o godz. 17.00. Droga Krzyżowa dla dzieci jest odprawiana w czwartki o godz. 17.30.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy w te dni do uczestnictwa we Mszy św. i okolicznościowych nabożeństwach. W piątek po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie dla seniorów.

Jutro w poniedziałek swe trzydniowe wielkopostne rekolekcje rozpoczynają uczniowie Szkoły  Podstawowej nr 6.

W czwartek na Mszę św. szkolną o godz. 18.00 zapraszamy dzieci z klas I i II, ich rodziców i nauczycieli.

W piątek o godz. 16.00 spotkanie dla członków Róż Różańcowych.

W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Pragniemy poinformować, że przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 28 marca.

W sobotę o godz. 10.00 rozpocznie się u nas Wielkopostny Dzień Skupienia dla Katechetów naszej archidiecezji.

W  przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele błogosławieństwo dzieci.

Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali naszą świątynię. Dyżur porządkowy w rozpoczynającym się tygodniu podejmują mieszkańcy ul. Pomorskiej 30 – 42. Sprzątanie przypada w poniedziałek o 16.00 i w piątek o godz. 15.00.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej!

Jest nowy numer naszej gazety parafialnej z II częścią zdjęć z prymicji biskupich oraz nowy „Gość Niedzielny”.

Z racji przypadającego dziś dnia modlitw za misjonarzy przed kościołem po każdej Mszy św.  przeprowadzana jest dodatkowa kwesta na rzecz misji.

Za tydzień w niedzielę kolekta będzie przeznaczona na budujący się kościół w Bziu Zameckim. Kazanie wygłosi ks. prob. Janusz Rudzki.

W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 rozpoczną się w naszym domu katechetycznym rekolekcje dla nauczycieli całego Jastrzębia-Zdroju. Szczegóły na plakatach.

Pragniemy zaprosić młodzież i młode małżeństwa na film „Odważni” opowiadający o zmaganiu się z trudami ojcostwa i walce o wiarę w życiu codziennym. Film zostanie wyemitowany 15 marca o godzinie 17.30 w domu katechetycznym naszej parafii. Za tydzień młodzież oazowa będzie rozdawać przy wyjściu z kościoła darmowe bilety na film.