II NIEDZIELA ADWENTU

04.12.2016

Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy na niedzielne adwentowe nieszpory.

Od poniedziałku do piątku, o godz. 6.30 gromadzimy się na Mszy św. roratniej. Zachęcamy wszystkich do udziału w roratach: dzieci, młodzież i dorosłych.

W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą sprawowane o 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. O godz. 12.00 zapraszamy na tzw. Godzinę Łaski dla świata. Tego dnia rozpocznie się roczna wędrówka figury Matki Boskiej Fatimskiej po naszych rodzinach. Zapisy na peregrynację w zakrystii.

W sobotę o godz. 11.00 Msza św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

Za tydzień w niedzielę o godz. 11.00 Msza św. w intencji Ojczyzny (od Sekcji Terenowej Miasta Jastrzębie – Zdrój NSZZ „Solidarność” i Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym Regionu Śląsko – Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”).

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele błogosławieństwo dla dzieci.

Trwają odwiedziny duszpasterskie. Dzisiajodwiedzimy mieszkańców ul. Kurpiowskiej 8, 6, 11 i 9. W najbliższy weekend kolęda przy ul. Kurpiowskiej 4 i 2 oraz od 7 do 1 i ul. Warmińskiej od 56 do 22. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Początek kolędy o godz. 15.00.

W zakrystii dolnego kościoła można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki na stół wigilijny. Przed kościołem młodzież oazowa rozprowadza kartki świąteczne.

Dziękujemy tym, którzy sprzątali naszą świątynię. W rozpoczynającym się tygodniu dyżur porządkowy podejmują mieszkańcy ul. Zielonej 33 i 35. Sprzątanie przypada w poniedziałek i piątek od godz. 16.00.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej! Jest ciągle aktualny numer naszej gazety parafialnej, nowy numer „Gościa Niedzielnego”, oraz miesięczników „Różaniec” i „Anioł Stróż”.

Nasz Parafialny Zespół Charytatywny organizuje przedświąteczną zbiórkę żywności dla swych podopiecznych, która będzie miała miejsce w sklepie spożywczym „MAKAR” przy ul. Kaszubskiej.

Dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem przeprowadzana jest ogólnopolska zbiórka jako pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

Już dziś informujemy, że w poniedziałek 12 grudnia odbędzie się Adwentowy Dzień Skupienia dla Nauczycieli. Szczegóły na plakatach.

Koncert „Betlejem w Spodku” powraca do Katowic. 29 grudnia br. o godz. 19.00 w premierowym programie wystąpią gwiazdy krajowej estrady – TGD oraz soliści: Mietek Szcześniak, Piotr Cugowski, Adam Krylik, Katarzyna Cerekwicka, a także goście z zagranicy: Brian Fentress, Mino Cinelu i Yaron Cherniak. Nie zabraknie oczywiście najpiękniejszych polskich kolęd, w specjalnie na tę okazję przygotowanych aranżacjach. Bilety w cenie: 40 zł, 50 zł, 60 zł i 80 zł do nabycia od przyszłej niedzieli 11 grudnia w kancelarii, a także na portalu internetowym: bilety24.pl.