UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

22.05.2016

***

Na nabożeństwo majowe zapraszamy dziś o godz. 16.00, a w dni powszednie o godz. 17.30.

W czwartek będziemy świętować uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszymy w procesji, która przejdzie ulicami:  Popiełuszki, Arki Bożka, Mazurską, Śląską, Kurpiowską, Łowicką i z powrotem Arki Bożka i Popiełuszki do kościoła. Serdecznie prosimy o zbudowanie czterech ołtarzy, zgodnie z harmonogramem podanym przed tygodniem.

Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza dzieci I Komunijne, dziewczęta do sypania kwiatów i poczty sztandarowe. Udział w procesji oraz dekoracja domów i okien będzie wyznaniem naszej wiary.

Msze św. w Boże Ciało o 8.00, 11.00, 14.00, 16.30 i 19.00. Tylko Msza św. o 14.00 będzie w dolnym kościele.

Przez całą oktawę Bożego Ciała będzie odprawione nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną o godz. 17.30.

W niedzielę 29 maja odbędzie się doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Boskiej Piekarskiej. Do piątku włącznie – w zakrystii lub kancelarii parafialnej – można się zapisać na przejazd autokarem do Piekar Śl. Pielgrzymi wyruszą w przyszłą niedzielę o godz. 6.30 z parkingu przy ul. Podhalańskiej.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali naszą świątynię na dzisiejsze spotkanie. Dyżur porządkowy w rozpoczynającym się tygodniu podejmują mieszkańcy ul. Kaszubskiej 12i 14. Sprzątanie przypada w poniedziałek i piątek od 15.30.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej! Polecamy ciągle aktualny numer naszej gazety parafialnej i nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Uniwersytet Śląski zaprasza chętnych maturzystów oraz młodzież starszą do studiowania na dwunastu wydziałach. Wydział Teologiczny zaprasza natomiast do studiowania na dwóch kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie, w ramach zarówno studiów dziennych, jak i zaocznych.

Wydział Teologiczny otwiera swoje drzwi:

- dla tych, którzy zainteresowani są teologią,

- dla tych, którzy odkrywają powołanie do kapłaństwa lub jako świeccy pragną uczyć religii,

- oraz dla wszystkich, którzy są zainteresowani tematem rodziny i chcą profesjonalnie jej pomagać.

Szczegółowe informacje na plakacie – w gablotce parafialnej oraz na stronie internetowej Wydziału.