XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 SIERPNIA 2015 r.

***

Dziś krótko po godz. 15.00 przywitamy w dolnym kościele naszych jastrzębskich pielgrzymów, powracających z Jasnej Góry, a o godz. 16.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

Dziś przypada tzw. odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga…”, „Ojcze nasz ...” i „Zdrowaś Maryjo ...” oraz spełnią zwykłe warunków odpustu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy w te dni na Msze Święte i okolicznościowe nabożeństwa.

W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy na wyjazd autokarem na pielgrzymkę kobiet i dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej w niedzielę 16 sierpnia.

Dziękujemy tym, którzy przygotowali naszą świątynię na dzisiejsze spotkanie. Dyżur porządkowy w rozpoczynającym się tygodniu podejmują mieszkańcy ul. Śląskiej 39 – 55. Sprzątanie przypada w poniedziałek i piątek od godz. 16.00.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej! Jest dziś nowy sierpniowy numer naszej gazety parafialnej i „Gość Niedzielny”.

Dziękujemy wszystkim, którzy pracują przy renowacji ławek z dolnego kościoła. Nadal prosimy o pomoc. Zapraszamy codziennie od godz. 9.00.

Od wtorku funkcjonuje już nasza nowa kaplica Świętej Rodziny, poświęcona przez Księdza Biskupa Marka Szkudło. Zachęcamy, by ją odwiedzać i modlić się w niej w intencji naszych rodzin.

W piątek 7 sierpnia rozpoczyna się w IX edycja Festiwalu Twórczości Religijnej Fide et Amore. Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia na naszej stronie internetowej.

Uroczysta inauguracja Festiwalu odbędzie się w kościele św. Stanisława w Żorach, w piątek 7 VIII o godz. 19.00. Wystąpi Chór Teatru Muzycznego z Kaliningradu z mało znanym u nas repertuarem cerkiewnym. Festiwal potrwa do 16 X i obejmuje m.in. 11 koncertów, spotkania literackie, naukowe, muzyczne i wiele innych atrakcji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z poświęcenia kaplicy Świętej Rodziny. Fotografie można zobaczyć w zakładce Galeria.