Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

23 listopada 2014 r.

Zapraszamy na NIEDZIELNE NIESZPORY o godz. 16.00.

We wspólnotowej modlitwie pamiętamy nadal o naszych zmarłych. Do piątku włącznie zapraszamy na różaniec o godz. 17.30.

Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na katechezę:

- w poniedziałek ze SP nr 6:

o godz. 17.00 z kl. II a, II b i II c

o godz. 19.00 z SP nr 10

- we wtorek ze SP nr 5:

o godz. 17.00 z kl. II a i II c

o godz. 19.00 z kl. II b i SP nr 23.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w środę o godz. 19.00 na Mszę św. z modlitwą uwielbienia.

W czwartek na Mszę św. szkolną o godz. 18.00 zapraszamy uczniów gimnazjum. Dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania to spotkanie jest obowiązkowe.

Trwają odwiedziny duszpasterskie. Dzisiajodwiedzimy mieszkańców   ul. Kurpiowskiej 2 i od 11 do 5.; w najbliższy piątek – ul. Kurpiowskiej 3 i 1,a w sobotę – mieszkańców ul. Łowickiej. W przyszłą niedzielę odwiedziny mieszkańców ul. Śląskiej 38, 36, 34 i 32. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Początek kolędy o godz. 15.00.

Dziękujemy tym, którzy sprzątali naszą świątynię. W rozpoczynającym się tygodniu dyżur porządkowy podejmują mieszkańcy ul. Zielonej 35 i 37. Sprzątanie przypada w poniedziałek i piątek od godz. 16.00.

Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu; wraz z nią rozpoczyna się nowy rok liturgiczny. W przyszłym tygodniu – zgodnie z parafialnym zwyczajem – „przenosimy” się do dolnego kościoła, tzn. w górnym kościele odbywać się będą tylko Msze św. o godz. 9.30 i 11.00. Za tydzień będzie można już nabywać opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej!

Polecamy nowe numery: naszej gazety parafialnej, „Gościa Niedzielnego” z kalendarzem ściennym na rok 2015 i „Małego Gościa Niedzielnego”, który jest poświęcony m.in. zbliżającym się Roratom.

Pragniemy poinformować parafian, że od 6 do 10 grudnia będziemy gościć w naszym dolnym kościele obraz Matki Bożej Pompejańskiej. Do przyjęcia tego obrazu możemy przygotować się przez specjalną nowennę, której tekst znajduje się w naszej gazecie parafialnej.