XI NIEDZIELA ZWYKŁA, 18.06.2017

W miniony czwartek świętowaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Wszystkim, którzy wyznali wiarę w Jezusa Chrystusa, obecnego w Najświętszym Sakramencie, przez udział w procesji, zbudowanie ołtarzy, przystrojenie domów, okien i ulic, serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także Policji, która zadbała o bezpieczne przejście procesji.

W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. za wszystkich, którzy w tym roku byli odpowiedzialni za budowanie ołtarzy i wsparli to dzieło.

Przez całą oktawę Bożego Ciała - do czwartku włącznie - odprawiane będzie nabożeństwo eucharystyczne z procesją o godz. 17.30. Dziś nabożeństwo i procesja o godz. 16.00.

Dziś w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się on o godz. 15.30 przy kościele Miłosierdzia Bożego. Następnie przejdzie do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego.

W najbliższą środę nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy odprawimy o godz. 7.30, a miesięczną modlitwę do św. Jana Nepomucena połączymy z nabożeństwem eucharystycznym o godz. 17.30.

W środę o godz. 19.00 wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. z modlitwą uwielbienia.

W tym tygodniu kończy się kolejny rok szkolny. Na dziękczynną Eucharystię w czwartek o godz. 18.00 zapraszamy dzieci i młodzież, ich rodziców i nauczycieli.

Rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie zalecamy, aby na piśmie wyrazili żądanie skierowane do kierownictwa organizujących wypoczynek, by ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przed wieczorną Mszą św. odprawimy okolicznościowe nabożeństwo.

Dziękujemy wszystkim, którzy sprzątali naszą świątynię. Dyżur porządkowy podejmują teraz mieszkańcy ul. Kurpiowskiej 5 i 23. Sprzątanie przypada w poniedziałek i piątek od godz. 16.00.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej! Polecamy aktualny numer naszej gazety parafialnej i „Gość Niedzielny”.

Dnia 1 sierpnia wyruszy z naszego kościoła PIESZA JASTRZĘBSKA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Dzisiaj odbywają się wybory do parafialnych rad duszpasterskich. Każdy pełnoletni parafianin może zagłosować na 2 kandydatów. Karty do głosowania są dostępne przy wejściu do kościoła. Po zakończonej liturgii prosimy złożyć je do specjalnie przygotowanych urn wyborczych.

Decyzją Arcybiskupa Wiktora Skworca za dwa miesiące skończy posługę w naszej parafii ks. Tomasz CIECIURA. Od 31 sierpnia ks. Tomasz będzie wikariuszem w parafii św. Pawła w Rudzie Śląskiej - Nowym Bytomiu. Jego miejsce zajmie ks. Szymon MAJCHUR, tegoroczny neoprezbiter. Ks. Tomasza pożegnamy w środę 30 sierpnia na Mszy św. o godz. 18.00.

Nadal istnieje możliwość zamówienia intencji mszalnych, które księża wyjeżdżający na urlop odprawią w miejscu swego pobytu.

Od przyszłej niedzieli aż do niedzieli 27 sierpnia włącznie, będzie obowiązywać wakacyjny porządek Mszy św.: w niedziele – już za tydzień – nie będzie Mszy św. w dolnym kościele o godz. 9.30 i 11.00, natomiast w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.30.