XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 27.07.2014

Zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz. 16.00.

We wtorek – 29 lipca – po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszy z naszego kościoła pod opieką ks. Krzysztofa Bednarka JASTRZĘBSKA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ, która następnego dnia połączy się z Pielgrzymką Rybnicką. Jutro, po Mszy wieczornej, spotkanie uczestników. Będzie można wtedy jeszcze zgłosić wolę uczestnictwa w pielgrzymce.

Odpowiadając na zaproszenie ks. Abp Wiktora Skworca by 2 sierpnia 2014 r. powitać pielgrzymów na Jasnej Górze, nasz dekanat organizuje autokarowy wyjazd do Częstochowy. Wyjazd ten odbędzie się 2 sierpnia o godz. 7.00. O godzinie 15.00 – przy ołtarzu ustawionym na Wałach Jasnej Góry – zostanie odprawiona pontyfikalna Msza Święta w intencji uczestników pielgrzymki i wszystkich rodzin naszej archidiecezji.  Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy do środy w kancelarii parafialnej.

W sobotę - 2 sierpnia - przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W tym tygodniu przypadają liturgiczne obchody I czwartku, I piątku i      I soboty miesiąca. Zapraszamy w te dni na Msze Święte i okolicznościowe nabożeństwa.

W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym tygodniu sprzątali naszą świątynię. Dyżur porządkowy podejmują teraz mieszkańcy ul. Śląskiej 17 i 19. Sprzątanie przypada w poniedziałek i piątek od 16.00.

W każdą środę - począwszy od tej najbliżej - w sali nr 10 na parterze domu katechetycznego, o godz. 19.00 będą udzielane bezpłatne porady prawne udzielane przez pana Szymona Klimczaka.

Kolejna akcja krwiodawstwa odbędzie się we wtorek 29 lipca między 9.00 i 14.00 na parkingu przy Urzędzie Miasta.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej!

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjęć z pielgrzymki parafialnej do Sokółki (28-30.06.2014). Galeria dostępna jest TUTAJ oraz w zakładce Galeria.