VI NIEDZIELA  WIELKANOCNA

01.05.2016

***

Dzisiaj grupa dzieci ze SP nr 6 przyjęła pierwszy raz Komunię świętą. O godz. 15.00 odbędzie się nabożeństwo dziękczynne i pierwsze majowe, na które serdecznie zapraszamy. Przez cały tydzień dzieci wraz z rodzicami będą się spotykały na nabożeństwie majowym o godz. 17.30 i Eucharystii w górnym kościele.

Za tydzień, w niedzielę - 8 maja - o godz. 9.30 przystąpią do I Komunii św. dzieci ze SP nr 5 i 23, a o godz. 11.00 ze SP nr 10.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę DNI KRZYŻOWYCH. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W te dni o godz. 7.30 wyjdziemy w procesji błagalnej z dolnego kościoła do krzyża misyjnego na placu kościelnym.

We wtorek – 3 maja - przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą sprawowane o godz.: 8.00 – 9.30 – 11.00 – 18.00.

O godz. 11.00 Msza św. za Ojczyznę (od Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój i NSZZ „Solidarność”), a o godz. 16.30 koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Miejskiego.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy w te dni na Msze św. i okolicznościowe nabożeństwa. W piątek o zwykłej porze spotkanie dla seniorów.

Chorych i starszych parafian odwiedzimy w sobotę od godz. 8.00 z posługą sakramentalną. Prosimy ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Za tydzień, w niedzielę, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na godz. 11.00 do dolnego kościoła zapraszamy dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii św. Po Mszy błogosławieństwo dla wszystkich dzieci.

Za dwa tygodnie przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na dziewięć dni przedtem Kościół rozpoczyna czuwanie modlitewne, tzw. nowennę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o nowe dary duchowe od piątku w ramach nabożeństw majowych.

Od dzisiaj w zakrystii lub kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy na wyjazd autokarem do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śl. na pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców, która przypada w ostatnią niedzielę maja.

Dziękujemy wszystkim, którzy sprzątali naszą świątynię. Dyżur porządkowy podejmują teraz mieszkańcy ul. Kaszubskiej 5 i 7. Sprzątanie przypada w poniedziałek i piątek od 15.30.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej! Jest nowy numer naszej gazety parafialnej, „Gość Niedzielny”, „Głos Ojca Pio”, ”Miłujcie się” i „Anioł Stróż”.