XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA  - 28.09.2014

***

Zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz. 16.00. Godzinę wcześniej, o 15.00 na rogu ulic Popiełuszki i Podhalańskiej w ramach dorocznej akcji ISKRA MIŁOSIERDZIA będzie można publicznie pomodlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W środę rozpoczyna się miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do rozważania tajemnic naszego zbawienie razem z Maryją, Matką Kościoła. W dni powszednie będziemy modlić się o godz. 17.15, natomiast w niedziele o 15.45. Parafian, którym nie odpowiada pora wieczorna, zapraszamy rano o godz. 7.30. Modlitwę w tej godzinie poprowadzą członkowie grup apostolskich.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy w te dni na Msze św. i okolicznościowe nabożeństwa. W piątek rano comiesięczne spotkanie dla seniorów.

W czwartek o godz. 16.15 pierwsze spotkanie dla dzieci, które w 2015 r. przystąpią do Wczesnej Komunii św. i ich rodziców.

W czwartek, na różaniec i Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci przedszkolne oraz uczniów klas I i II szkoły podstawowej, ich rodziców i nauczycieli. Podczas Mszy św. nastąpi poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

W piątek o 16.15 odbędzie się spotkanie członków Żywego Różańca. Przypominamy, że archidiecezjalna pielgrzymka parafialnych wspólnot „Żywego Różańca”, będzie miała miejsce w sobotę 18 października br. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej.

W sobotę odwiedzimy chorych i starszych wiekiem parafian z posługą sakramentalną. Prosimy ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii.

W sobotę 4 października – w sanktuarium w Piekarach Śl. odbędzie się pielgrzymka nauczycieli i pracowników oświaty. Początek o godz. 9.45.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele błogosławieństwo małżonków obchodzących od 36 do 40 rocznicę ślubu.

Za tydzień w niedzielę o godz. 17.30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, która jest ponadto Parafialnym Zespołem Synodalnym.

Dziękujemy tym, którzy ostatnio sprzątali naszą świątynię. Dyżur porządkowy w rozpoczynającym się tygodniu podejmują mieszkańcy ul. Śląskiej od 24 do 30 i 32. Sprzątanie przypada w poniedziałek i piątek od godz. 16.00.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej!

Jest nowy numer naszej gazety parafialnej, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego” na październik.

Informujemy parafian, że od  środy 1 października w kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne na rok 2015.

W ubiegłym tygodniu akolita Adrian Chojnicki zakończył swój staż duszpasterski w naszej parafii. Dziękujemy Mu serdecznie za wszelkiego rodzaju pomoc i życzymy Bożego błogosławieństwa w drodze do kapłaństwa.