XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25.09.2016

Zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz. 16.00.

W środę o godz. 15.00 na rogu ulic Popiełuszki i Podhalańskiej w ramach dorocznej akcji ISKRA MIŁOSIERDZIA zapraszamy do publicznego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza w środę o godz. 19.00 na Mszę św. z modlitwą uwielbienia.

W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych i starszych wiekiem parafian z posługą sakramentalną. Prosimy ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii.

W sobotę rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do rozważania tajemnic naszego zbawienia razem z Maryją, Matką Kościoła. W dni powszednie będziemy modlić się o godz. 17.15, natomiast w niedziele o godz. 15.45. Parafian, którym w tygodniu nie odpowiada pora wieczorna, zapraszamy rano o godz. 7.30. Modlitwę w tej godzinie poprowadzą członkowie grup apostolskich.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele błogosławieństwo małżonków obchodzących od 36 do 40 rocznicę ślubu.

Dziękujemy tym, którzy ostatnio sprzątali naszą świątynię. Dyżur porządkowy w rozpoczynającym się tygodniu podejmują mieszkańcy ul. Śląskiej 36 i 38. Sprzątanie przypada w poniedziałek i piątek od godz. 16.00.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej! Jestdo nabycia ciągle aktualny numer naszej gazety parafialnej i kolejny numer tygodnika „Gość Niedzielny” z filmem „Bóg nie umarł” i nowy – październikowy „Mały Gość Niedzielny”.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii jednego z księży Oblatów, który wygłosi homilię i rozprowadzać będzie kalendarze misyjne na 2017 rok.

Prosimy o kontakt z kancelarią parafialną chętnych na wyjazd:

- do Ziemi Świętej w sprawie zaliczki i terminu spotkania przedpielgrzymkowego

- na pielgrzymkę „Żywego Różańca” do katedry w Katowicach w sobotę 8 października.