IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 26.03.2017

Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na GORZKIE ŻALE.

Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na kolejną katechezę:

- we wtorek:
o godz. 17.00 z kl. II a i b oraz III d /SP 5/
o godz. 18.00 z kl. II c i d /SP 5/

- w środę:
o godz. 17.00 z kl. II a, b i c /SP 6/
o godz. 18.00 z klas II SP 10 i SP 23.

W czwartek o 17.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich dzieci.

Do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej z kazaniem pasyjnym zapraszamy w piątek o godz. 17.00. Wypominki możemy składać do skarbony przy ambonie.

W najbliższą sobotę przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, w dolnym kościele błogosławieństwo dla małżeństw obchodzących od 16. do 20. rocznicę ślubu..

Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali naszą świątynię. Dyżur porządkowy w rozpoczynającym się tygodniu podejmują mieszkańcy ul. Warmińskiej 16 – 28. Sprzątanie przypada w poniedziałek od godz. 16.00 i w piątek od godz. 15.00.

Młodzież oazowa prowadzi przed kościołem sprzedaż kartek
świątecznych. Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.

W zakrystii są do zakupienia tzw. „Paschaliki” – świece Caritas, które mogą znaleźć się na naszym stole wielkanocnym i być znakiem wsparcia dla dzieci z ubogich rodzin.

Od przyszłej niedzieli będzie można składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu do skarbony przed amboną.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej! Jest ciągle aktualny numer naszej gazety parafialnej i „Gość Niedzielny”.

Ks. Krzysztof Bednarek organizuje pielgrzymkę: HELSINKI - TALLIN - RYGA - WILNO - BIAŁYSTOK, która odbędzie się od 20 do 26 lipca 2017 r. Zapisy w naszej kancelarii parafialnej.

Informujemy, że prowadzone przez Siostry Salezjanki Katolickie Gimnazjum w Jastrzębiu - Zdroju przekształca się w Katolicką Szkołę Podstawową.

24 kwietnia rozpoczyna się nabór kandydatów do klasy pierwszej.