NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

29 marca 2015 r.

Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten czas w skupieniu i uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia

W Wielki Czwartek na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszamy wszystkie dzieci. O godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej-pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po Mszy św. – do godz. 21.00 – okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy.

W Wielki Piątek na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. O godz. 9.00 zapraszamy na tzw. „Ciemną Jutrznię”. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 11.00, a dla wszystkich dorosłych  o godz. 17.00. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego, gdzie – do godz. 21.00 – można będzie adorować Pana Jezusa. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Jest to czas ciszy i zadumy nad śmiercią Chrystusa. Zachęcamy, aby i w tym dniu powstrzymać się od pokarmów mięsnych. O godz. 9.00 zapraszamy na „Ciemną Jutrznię”. Pokarmy na stół wielkanocny błogosławić będziemy od godz. 10.00 do 16.00 – co godzinę.

W sobotni wieczór o godz. 20.00 rozpoczniemy Wigilię Paschalną. Prosimy przynieść ze sobą świece. Liturgia zakończy się procesją rezurekcyjną.

Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego odprawiamy o stałych godzinach. O godz. 16.00 odbędą się uroczyste NIESZPORY, które zakończą Triduum Paschalne.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele błogosławieństwo małżeństw, które są ze sobą od 16 do 20 lat.

Okazja doSakramentu Pokuty i Pojednania od poniedziałku do środy od godz. 6.00 do godz. 8.00 i od godz. 17.00; w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek od godz. 6.00 do godz. 17.00, a w Wielką Sobotę od godz. 6.00 do 18.00.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu sprzątali naszą świątynię.

Dyżur porządkowy podejmują teraz mieszkańcy ul. Warmińskiej 16 - 28. Zapraszamy też innych chętnych parafian na generalne sprzątanie naszej świątyni w Wielki Poniedziałek o godz. 9.00 i w Wielki Czwartek o godz. 9.00.

Ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przed amboną. W zakrystii są do zakupienia tzw. „Paschaliki”.

Polecamy prasę katolicką! Jest nowy numer naszej gazety parafialnej. W „Gościu Niedzielnym” jest dziś płyta z filmem „Pasja”.

Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku jeszcze raz zwracają się z prośbą do mieszkańców naszej archidiecezji o przyjęcie pod swój dach młodych ludzi z całego świata. Chętni mogą skorzystać z formularza, który znajduje się w naszej gazecie parafialnej i zgłosić się w kancelarii parafialnej.

Dziękujemy serdecznie tym parafianom, którzy już zadeklarowali swoją gościnność.