XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

28.08.2016

Zapraszamy na niedzielne nieszpory o godz. 16.00.

W czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny. W związku z tym zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców do wspólnej modlitwy.

W czwartek, na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przedszkolne i uczniów szkoły podstawowej, szczególnie klas I i II. Uczniowie klas I niech przyniosą do kościoła swe tornistry, które pobłogosławimy.

Uczniówgimnazjum i młodzież szkół średnich zapraszamy na Eucharystię w piątek o godz. 18.00. Prosimy o przybycie młodzieży, która pragnie przyjąć bierzmowanie wiosną 2017 r.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy w te dni na Msze Święte i okolicznościowe nabożeństwa. Po porannej Mszy św. w piątek spotkanie seniorów w salce.

W najbliższą sobotę - 3 września - przypada 36 rocznica podpisania porozumienia jastrzębskiego i powstania NSZZ Solidarność. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00 w górnym kościele, której przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Marek SZKUDŁO.

Za tydzień, w niedzielę 4 września, chcemy podziękować Bogu za zebrane w tym roku owoce ziemi i pracy rąk ludzkich. Uczynimy to na Mszy św. o godz. 8.00. Prosimy działkowców o przystrojenie ołtarza tegorocznymi zbiorami i kwiatami.

Po wakacjach wraca stały porządek Mszy św.: w tygodniu, od jutra, Msza św. o 6.30, zaś w niedziele Msze św. o 9.30 i 11.00 w dolnym kościele.

Wracamy również do udzielania błogosławieństw rodzinnych. W przyszłą niedzielę – po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele – specjalne błogosławieństwo dla małżonków obchodzących od 31 do 35 rocznicę małżeństwa.

Dziękujemy tym, którzy przygotowali naszą świątynię na dzisiejsze spotkanie. Dyżur porządkowy podejmują teraz mieszkańcy ul. Śląskiej 8 i 10. Sprzątanie przypada w poniedziałek i piątek o godz. 16.00.

Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy w najbliższą sobotę od godz. 8.00. Prosimy ich zgłosić w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

Jutro rozpoczyna posługę duszpasterską w naszej wspólnocie parafialnej ks. Marek LAMPA. Już dziś serdecznie go witamy i życzymy by towarzyszyła mu opieka naszych patronów Matki Kościoła i św. Jana Nepomucena.

Ks. Krzysztofa pożegnamy w późniejszym terminie.

W związku z rozpoczęciem nowego roku duszpasterskiego przypominamy, że w tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:

- w czwartek:

godz. 15.00 III Zakon św. Franciszka (ks. Marek Lampa)

godz. 19.00 Krąg Biblijny (ks. Marek Lampa)

- w piątek:

godz. 16.30 Róże Różańcowe (ks. Proboszcz)

godz. 18.00 Oaza (ks. Marek Lampa),

Grupa św. Ojca Pio (ks. Proboszcz)

- w sobotę:

godz. 9.00 Ministranci (ak. Grzegorz Czerwiński)

godz. 10.00 Dzieci Maryi  (ks. Tomasz Cieciura)

Prosimy o kontakt z kancelarią parafialną narzeczonych, którzy planują ślub w 2017 r. i małżonków, którzy w przyszłą roku kalendarzowym pragną uroczyście obchodzić 50 lub 60 lat małżeństwa, a jeszcze tego nie uczynili.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej!