UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

17 maja 2015 r.

***

Zapraszamy na nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 16.00, natomiast w dni powszednie o godz. 17.30.

We wtorek rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.

We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencji róży różańcowej MB Częstochowskiej, a po Eucharystii spotkanie tej grupy w domu katechetycznym.

W czwartek – 21 maja – przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Nepomucena. Dla naszej parafii i całego Jastrzębia – Zdroju jest to uroczystość.   O godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo do św. Jana Nepomucena połączone z nabożeństwem majowym. O godz. 18.00 zapraszamy na sumę odpustową.

W przyszłą po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali naszą świątynię na niedzielne spotkanie eucharystyczne. Dyżur porządkowy w rozpoczynającym się tygodniu podejmują mieszkańcy ul. Kaszubskiej 8 i 10. Sprzątanie przypada w poniedziałek i piątek od 15.30.

Trwa Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W ramach nowenny w środę o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą wstawienniczą, a w sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.

W niedzielę 31 maja odbędzie się doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Boskiej Piekarskiej. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można się zapisać na przejazd autokarem do Piekar Śl.

W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała, prosimy, aby o przygotowanie ołtarzy na ulicy Pomorskiej zatroszczyli się następujący mieszkańcy :

- Ołtarz I     – ul. Pomorska 73 – 99  i  44 – 56

- Ołtarz II   – ul. Pomorska 31 – 71

- Ołtarz III – ul. Pomorska 2 – 42

- Ołtarz IV – ul. Pomorska 3 – 29

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej! Pary małżeńskie, które w tym roku świętują jubileusz sakramentu małżeństwa, zapraszamy na  Archidiecezjalne Świętowanie Jubileuszy Małżeńskich 24 maja br. w Archikatedrze Katowickiej Chrystusa Króla o godz.12.00 na Mszy Świętej. Małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie i otrzymają indywidualne błogosławieństwo.

Organizatorzy proszą o zgłaszanie swojego udziału w wydarzeniu telefonicznie lub przez formularz na stronie archidiecezji. Szczegóły na stronie parafialnej oraz stronach archidiecezji.

Dziś diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami kapłańskimi. Polecamy ich modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia kapłańskie odbędą się w sobotę 23 maja o godz. 10.00 w katowickiej katedrze.