IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1 lutego 2015 r.

Zapraszamy na NIEDZIELNE NIESZPORY o godz. 16.00.

Jutro - 2 lutego - przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Liturgia dnia przewiduje błogosławienie świec, które przyniesiemy do kościoła. Msze św. będą sprawowane o godz.: 6.30 - 8.00 - 9.30  i 18.00.

Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w całym Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta będzie przeznaczona na klasztory kontemplacyjne.

We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Błażeja. Po każdej Mszy św. udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa, związanego ze wspomnieniem świętego Biskupa i Męczennika.

W czwartek przypada wspomnienie św. Agaty. W tym dniu będziemy błogosławić chleb.

W sobotę odwiedzimy chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W  przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele błogosławieństwo małżeństw, obchodzących – od 6 do 10 – rocznicę ślubu.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy w te dni do uczestnictwa we Mszy św. i okolicznościowych nabożeństwach. W piątek o stałej porze spotkanie dla seniorów.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy sprzątali naszą świątynię. W rozpoczynającym się tygodniu dyżur porządkowy podejmują mieszkańcy ul. Pomorskiej 73 – 85. Sprzątanie przypada we wtorek i piątek o godz. 16.00.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej! Jest nowy numer naszej gazety parafialnej. W „Gościu Niedzielnym” jest dziś druga część, czyli cztery ostatnie odcinki filmu o św. Teresie z Avila.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Pasterki 2014 - zakładka Galeria.