UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO  - 26.10.2014

Dzisiaj o godz. 15.45 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.

W piątek kończy się miesiąc październik i do tego dnia włącznie o godz. 17.15 będziemy wspólnie odmawiać różaniec.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 16.30 młodzież przygotowująca się do Bierzmowania rozpoczyna Triduum Ewangelizacyjne. Kolejne spotkania będą miały miejsce w poniedziałek i we wtorek o 18.45.

W czwartek przypada Święto Rocznicy Poświęcenia Katedry w Katowicach.

W piątek na zakończenie każdej Mszy św. pobłogosławimy znicze, które zostaną zapalone na grobach naszych zmarłych w pierwsze dni listopada.

W sobotę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą odprawiane tylko w górnym kościele o godz.: 8.00. 9.30, 11.00 i 19.00.  O godz. 14.30 na cmentarzu komunalnym rozpocznie się nabożeństwo za zmarłych, zakończone Mszą św. w Domu Przedpogrzebowym.

Na jastrzębskich cmentarzach parafialnych o komunalnych wolontariusze będą kwestowali na rzecz Hospicjum Domowego, które działa przy parafii św. Katarzyny.

W niedzielę – 2 listopada – Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Msza za zmarłych kapłanów, służbę kościelną i budowniczych naszego kościoła oraz wszystkich zmarłych dobrodziejów będzie sprawowana o godz. 16.30.

Wypominki za zmarłych prosimy składać do skarbony umieszczonej przed amboną. W listopadzie będziemy za nich modlić się na różańcu.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:

* od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz... i Wierzę w Boga..., modlitwy w intencji Ojca św., odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św. oraz zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;

* w dniach 1-8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele błogosławieństwo małżonków obchodzących od 41 do 50 rocznicę ślubu.

Dziękujemy wszystkim sprzątającym naszą świątynię w minionym tygodniu. W rozpoczynającym się tygodniu prosimy o podjęcie dyżuru porządkowego mieszkańców ul. Wrzosowej od 31 do 39 i ul. Zielonej 21. Sprzątanie przypada w poniedziałek i piątek od godz. 16.00.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej! Jest nowy numer naszej gazety parafialnej i „Gość Niedzielny”.